Приветствую Вас Гость | RSS
Татьяна Яник
Главная | Дневник | Регистрация | Вход
 
Главная » 2009 » Июнь » 11 » ТЕКСТЫ ОСНОВНЫХ МОЛИТВ
ТЕКСТЫ ОСНОВНЫХ МОЛИТВ
11:07

ТЕКСТЫ ОСНОВНЫХ МОЛИТВ

МОЛИТВА ГОСПОДНЯ

      Отче наш, сущий на небесах! Да святится ими Твоё, да приидет царствие Твоё, да будет воля твоя и на земле, как на небе. Хлеб наш насущный дай нам на сей день и прости нам долги наши, как и мы прощаем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави от лукавого, ибо Твоё есть царство и сила и слава во всем.

Аминь.

МОЛИТВА ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЕ

      Пресвятая Владычица моя Богородице, Святыми Твоими и всесильными мольбами отжени от меня, смиренного и окаянного раба твоего уныние, забвение, неразумение, нерадение, и вся скверная, лукавая и хульная помышления; от окаянного моего сердца и помраченного ума моего; и погаси пламень страстей моих, яко ния есмь и окаянен; и избави мя от многих и лютых воспоминаний и предприятий, и от всех действ злых освободи мя; яко благословенна ecu от всех родов и славится Пречестное имя Твоё во веки веков.
Аминь.

МОЛИТВА ПЕРЕД ВКУШЕНИЕМ ПИЩИ

      Очи всех на тя, Господи, уповают и Ты даёши им пищу во благовремени, отверзаеши Ты щедрую руку Твою и исполнявши всякое животное благоволение.

МОЛИТВА ПОСЛЕ ВКУШЕНИЯ ПИЩИ

      Благодарим Тя, Христе, Боже наш, яко насытил ecu нас земных Твоих благ; не лиши нас и Небесного Твоего Царствия, но яко посреди учеников Твоих пришел еси, Спасе, мир дай им, прииди к нам и спаси нас.

БЛАГОДАРЕНИЕ ЗА ВСЯКОЕ БЛАГОДЕЯНИЕ БОЖИЕ

      Благодарни супце недостойнии рабы Твои, Господи, о Твоих великих благодеяниях, на нас бывших, славящих Тя хвалим, благословим, благодарим, поём и величаем Твоё благоутробие и рабски любовию вопием Ти: Благодетелю, Спасе наш, слава Тебе.

МОЛИТВА ДЛЯ ПРИЗЫВАНИЯ ПОМОЩИ СВЯТОГО ДУХА НА ВСЯКОЕ ДОБРОЕ ДЕЛО

      Царю небесный, Утешителю, Душе Истины, Иже везде и сыпи вся исполняй, Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися мы, и очисти нас от всиякие скверны и спаси, Боже, души наши.

МОЛИТВА ВЕЧЕРНЯЯ К АНГЕЛУ - СПАСИТЕЛЮ

      Ангел Христов, хранителю мой святый и покровителю души и тела моего, вся ми прости, елика согреших во днешний день, и от всякого лукавства протиивнаго ми врага избави мя, дани в коемже гресе прогневано Бога моего; но моли за мя, грешного и недастойного раба, яко да достойна мя покажещи благости и милости Всесвятые Троицы и Матере Господа моего ИИСУСА ХРИСТА и всех Святых.
 Аминь.

СВЯТОМУ МУЧЕНИКУ И ЦЕЛИТЕЛЮ ПАНТЕЛЕЙМОНУ МОЛЯТСЯ ОБ ИСЦЕЛЕНИИ ОТ ВСЯКИХ БОЛЕЗНЕЙ.

      О, великий угодниче Христов, страстотерпче и врачу многомилостливый Пантилеймоне! Умилосердись надо мною, грешным рабом, услыши стенания и вопль мой, умилостиви Небесного, Верховнаго врача душ и телес наших, ХРИСТА, Бога нашего, да дарует ми исцеление от гнетущего жестокого мя недуга. Прими недостойное моление грешнейшаго паче всех человек. Посети мя благодатным посещением. Не возгнушайся греховных язв моих, помажи их елеем милости твоей и исцели мя; да здрав сущи души и телом, остаток дней моих, при помощи благодати Божией, возмогу провести в покаянии и угождении Богу и сподоблюся восприяти конец живота моего. Ей, Угодниче Божий! Умоли ХРИСТА Бога, да дарует ми представительством твоим здравие тела и спасение души моей.

Аминь.

МОЛИТВА ОБ УСОПШИХ

      Успокой, Господи, души усопших раб твоих: родителей моих, сродников, благодетелей (имена) и всех православных христиан, и прости им все прегрешения вольныя или невольныя и даруй им Царствие Небесное.

Просмотров: 1191 | Добавил: Доктор | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
[ Форма входа ]

[ Поиск ]

[ Календарь ]
«  Июнь 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

[ Архив записей ]

[ Друзья сайта ]
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • [ Статистика ]

    Copyright MyCorp © 2024Бесплатный конструктор сайтов - uCoz